Новини

Півроку з моменту гибелі рейсу PS 752

Вже півроку минуло з моменту жахливої трагедіїї, яка сколихнула світове суспільство. Але швидкоплинність часу безсила перед людською пам’яттю…
Вранці 8 січня 2020 року літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" розбився незабаром після вильоту з Тегерана, столиці Ірану.
На борту літака було 176 чоловік: 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед них 11 українців. Також серед загиблих 82 громадяни Ірану, 63 - Канади, 10 - Швеції, 4 - Афганістану, а також 3 громадяни ФРН і Великої Британії. Більшість пасажирів прямували до Канади на навчання та роботу після новорічних свят в Ірані.

Спочатку цивільна влада Ірану заявляла, що лайнер зазнав катастрофи з технічних причин, заперечуючи, що літак міг бути збитий. У той же час низка лідерів західних країн, посилаючись на дані розвідки, стверджували, що літак був збитий ПВО Ірану.
Через 3 дні після катастрофи іранська влада таки визнала, що рейс PS752 був збитий силами ППО в результаті «людської помилки» в обстановці підвищеної бойової готовності збройних сил, пов'язаної з можливою відповіддю США на ракетні удари Ірану по американському військовому об'єкту в Іраку.
Проте офіційне розслідування досі не завершене. До цього часу не проаналізовано записи бортових самописців збитого літака.

Катастрофа рейсу PS752 стала найбільшою за кількістю загиблих за всю історію української авіації.

19 січня тіла загиблих українців повернулися додому.
Неосяжний біль втрати розділили тисячі людей. На підтримку рідних та колег пасажирів та членів екіпажу PS752 нашими спільними зусиллями було створено Фонд «Безпечне небо».
А вже через 40 днів після загибелі рейсу PS 752 авіакомпанія МАУ спільно з аеропортом «Бориспіль» заклали пам’ятний камінь, який став своєрідним місцем сили для авіаційної родини МАУ та усіх небайдужих людей. Місцем, де пілотам дозволено зронити сльозу і побажати загиблим гарного польоту.
Адже екіпажі не вмирають! Вони просто йдуть у вічний політ…

Екіпаж рейсу та його пасажири завжди житимуть у нашій пам‘яті та в рядках віршу, присвяченому співаком Seryoga (Сергій Пархоменко) пам’яті рейсу PS752, збитого в небі над Тегераном.
Made on
Tilda